Bogumiła Bielak

Polonistka, aktywistka protestu nauczycielskiego. Kandyduje z 5. miejsca na liście Nowej Lewicy w okręgu 36., Kalisz.

Bogumiła Bielak, ur. 09.10.1978 r. w Kaliszu. Bezpartyjna polonistka w jednej z kaliskich szkół średnich.  Absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie  również studentka  Psychologii Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.  

 Podczas strajku nauczycielek i nauczycieli w 2019 roku przewodnicząca Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego w Kaliszu i Regionie.  Współtwórczyni oddolnej inicjatywy Protest z Wykrzyknikiem. Zaangażowana  w obronę demokracji, praworządności, praw pracowniczych, praw uczniów i uczennic, praw człowieka. Aktywna na rzecz edukacji globalnej i ekologicznej.

Moje pierwsze zadanie to wspieranie dzieci i młodzieży. Drugie, to zmiana polskiego systemu edukacji na przyjazny, kreatywny, mądry i wspierający. W swojej kampanii i działaniach politycznych chcę skupić się na edukacji, bo na tym się znam. Mam świadomość wyzwań w XXI wieku, obecny model oświaty jest od tego bardzo daleki. 

Szkoła musi być miejscem, w którym młodzi ludzie zdobędą wiedzę, najważniejsze umiejętności i kompetencje. Trzeba zadbać o zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży i pracowników szkoły, bo jest ono podstawą wszelkiego rozwoju.

Wprowadźmy do szkół przedmioty, warsztaty, książki, badania naukowe, które nas tego nauczą. Wyrzućmy to, co jest niepotrzebne, nie dające nam żadnej mądrości życiowej, żadnych narzędzi potrzebnych do zrozumienia świata i siebie w XXI wieku!!! 

Beata Molik

Nauczycielka, pracuje z młodzieżą od 2003 roku.
Kandyduje z 2. miejsca listy Lewicy w 10 okręgu dla Piotrkowa Trybunalskiego. Deklaruje, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Czytaj więcej »
Czytaj

Cezary Paweł Kasprzak

Związany z ruchem Obywateli RP. Kandyduje z 10. miejsca listy Lewicy w 19. okręgu dla Warszawy i zagranicy. Zapowiada, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Czytaj więcej »

Jolanta Urbańska

Nauczycielka akademicka, dr nauk humanistycznych, radna, wiceprzewodnicząca RM Częstochowy. Do Sejmu kandyduje z listy Lewicy z nr 11 w okręgu 23. w Częstochowie.

Czytaj więcej »

Katarzyna Lubiniecka-Różyło

Dziennikarka, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Wrocławia i Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, członkini Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, aktywistka Strajku Kobiet we Wrocławiu.
Ostatnia (nr28) na liście Lewicy w okręgu wrocławskim

Czytaj więcej »

Małgorzata Musiałek

Poetka, aktywistka i działaczka społeczna zaangażowana w idee walki o prawa kobiet, mniejszości i wykluczonych. Kandyduje z 11. miejsca listy Nowej Lewicy w okręgu nr 2 dla Wałbrzycha.

Czytaj więcej »

Roman Mańka

Wykładowca akademicki, socjolog, filozof, dziennikarz, autor sześciu książek. Kandyduje z okręgu 37 z listy Nowej Lewicy, z miejsca #17.

Czytaj więcej »

Tadeusz Gadacz

Prof. Tadeusz Gadacz, wykładowca AGH i Collegium Civitas, filozof, socjolog, etyk. Kandyduje z 10. miejsca listy KO w okręgu 13. w Krakowie.

Czytaj więcej »