Elżbieta Mazur

Aktywistka, przedsiębiorczyni, rr 8 na liście NOWEJ LEWICY w okręgu 33., Świętokrzyskie

Od 2013 roku prowadzę działalność handlowo usługową w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W październiku 2020 roku po skandalicznym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który ograniczył prawo kobiet do wykonywania aborcji w konkretnych przypadkach, zdecydowałam się wyjść na ulicę razem z innymi kobietami, aby sprzeciwić się piekłu jakie zgotował nam rząd.

Dzięki swojemu zaangażowaniu i determinacji stałam się liderką Strajku Kobiet w Ostrowcu Św. Organizowałam protesty i brałam w nich czynny udział głośno wyrażając swój sprzeciw i niezadowolenie.

Od stycznia 2021 roku pełnię funkcję sekretarza Rady Nadzorczej Fundacji Ogólnopolski Strajk Kobiet.

W lutym 2022 roku uruchomiłam jeden z pierwszych punktów zbiórki na rzecz uchodźców wojennych w naszym mieście a zebrane dary przekazaliśmy ośrodkowi w Cisnej.

Chcę żyć w państwie, w którym każdy obywatel i obywatelka może czuć się bezpiecznie, w którym wszyscy będą na równi szanowani i będą mieć równe prawa, w państwie, w którym szanuje się prawa kobiet do równej płacy za tą samą pracę i daje możliwość połączenia pracy zawodowej z macierzyństwem. To kobieta ma prawo dokonywać wyboru o drodze swojego życia i świadomym macierzyństwie. Przemocowa polityka PiS nie broni nas przed nadużyciami. Jako posłanka Lewicy obiecuję walczyć z tymi patologiami. Świeckie państwo, świecka szkoła, pełnia praw kobiet, ochrona zdrowia na najwyższym poziomie, godne życie i równość wszystkich obywateli
O te ideały chcę walczyć, jeżeli oddacie na mnie swój głos.

Beata Molik

Nauczycielka, pracuje z młodzieżą od 2003 roku.
Kandyduje z 2. miejsca listy Lewicy w 10 okręgu dla Piotrkowa Trybunalskiego. Deklaruje, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Czytaj więcej »
Czytaj

Cezary Paweł Kasprzak

Związany z ruchem Obywateli RP. Kandyduje z 10. miejsca listy Lewicy w 19. okręgu dla Warszawy i zagranicy. Zapowiada, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Czytaj więcej »

Jolanta Urbańska

Nauczycielka akademicka, dr nauk humanistycznych, radna, wiceprzewodnicząca RM Częstochowy. Do Sejmu kandyduje z listy Lewicy z nr 11 w okręgu 23. w Częstochowie.

Czytaj więcej »

Katarzyna Lubiniecka-Różyło

Dziennikarka, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Wrocławia i Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, członkini Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, aktywistka Strajku Kobiet we Wrocławiu.
Ostatnia (nr28) na liście Lewicy w okręgu wrocławskim

Czytaj więcej »

Małgorzata Musiałek

Poetka, aktywistka i działaczka społeczna zaangażowana w idee walki o prawa kobiet, mniejszości i wykluczonych. Kandyduje z 11. miejsca listy Nowej Lewicy w okręgu nr 2 dla Wałbrzycha.

Czytaj więcej »

Roman Mańka

Wykładowca akademicki, socjolog, filozof, dziennikarz, autor sześciu książek. Kandyduje z okręgu 37 z listy Nowej Lewicy, z miejsca #17.

Czytaj więcej »

Tadeusz Gadacz

Prof. Tadeusz Gadacz, wykładowca AGH i Collegium Civitas, filozof, socjolog, etyk. Kandyduje z 10. miejsca listy KO w okręgu 13. w Krakowie.

Czytaj więcej »