Joanna Liddane

Aktywistka i działaczka społeczna z Zielonej Góry. Kandyduje z 11. miejsca lubuskiej listy KO w okręgu nr 8.

Od ponad 20 lat zaangażowana w sprawy ochrony środowiska, praw zwierząt oraz działania na rzecz osób wykluczonych społecznie.

Przewodnicząca Koła Zielonych w Zielonej Górze. Asystentka społeczna Posła na Sejm Tomasza Aniśko. Od 2021 roku sołtyska wsi Dąbrowa.

Współzałożycielka i działaczka Towarzystwa Upiększania Miasta, Towarzystwa Opieki nad Zabytkami oraz Ruchu Miejskiego Zielona Góra działających na rzecz poprawienia komfortu życia w mieście, ochrony zabytków oraz miejskiej przyrody. W ostatnich wyborach samorządowych, w 2018 roku, była kandydatką do Rady Miasta z ramienia Ruchu Miejskiego w Zielonej Górze.

Propagatorka ochrony alei drzew przydrożnych, bioróżnorodności i ochrony krajobrazu kulturowego.
Obroniła przed wycięciem wiele lubuskich alei.
Współpracuje z organizacjami oraz ekspertami z dziedziny ochrony przyrody oraz Praw Człowieka.

Wspiera działania Strajku Kobiet, współorganizowała protesty SK w Zielonej Górze.  Wspiera ruchy LGBT, jest za wprowadzeniem związków partnerskich. Zwolenniczka rozdziału kościoła od państwa.

Sąd w Zielonej Górze uniewinnił aktywistkę, która nazwała radną sejmiku „Kałużą” (wyborcza.pl)

Sąd uniewinnił zielonogórską aktywistkę. Zwołała happening po tym, jak poseł PiS przyrównał protestujące kobiety do szmat (wyborcza.pl)

Beata Molik

Nauczycielka, pracuje z młodzieżą od 2003 roku.
Kandyduje z 2. miejsca listy Lewicy w 10 okręgu dla Piotrkowa Trybunalskiego. Deklaruje, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Czytaj więcej »
Czytaj

Cezary Paweł Kasprzak

Związany z ruchem Obywateli RP. Kandyduje z 10. miejsca listy Lewicy w 19. okręgu dla Warszawy i zagranicy. Zapowiada, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Czytaj więcej »

Jolanta Urbańska

Nauczycielka akademicka, dr nauk humanistycznych, radna, wiceprzewodnicząca RM Częstochowy. Do Sejmu kandyduje z listy Lewicy z nr 11 w okręgu 23. w Częstochowie.

Czytaj więcej »

Katarzyna Lubiniecka-Różyło

Dziennikarka, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Wrocławia i Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, członkini Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, aktywistka Strajku Kobiet we Wrocławiu.
Ostatnia (nr28) na liście Lewicy w okręgu wrocławskim

Czytaj więcej »

Małgorzata Musiałek

Poetka, aktywistka i działaczka społeczna zaangażowana w idee walki o prawa kobiet, mniejszości i wykluczonych. Kandyduje z 11. miejsca listy Nowej Lewicy w okręgu nr 2 dla Wałbrzycha.

Czytaj więcej »

Roman Mańka

Wykładowca akademicki, socjolog, filozof, dziennikarz, autor sześciu książek. Kandyduje z okręgu 37 z listy Nowej Lewicy, z miejsca #17.

Czytaj więcej »

Tadeusz Gadacz

Prof. Tadeusz Gadacz, wykładowca AGH i Collegium Civitas, filozof, socjolog, etyk. Kandyduje z 10. miejsca listy KO w okręgu 13. w Krakowie.

Czytaj więcej »