Weronika Smarduch

Jedynka KO w okręgu 14., sądecko-podhalańskim.

Weronika Smarduch – 33 lata, pochodzi z Nowego Targu i mieszka w Łopusznej.  Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Analityk/kontroler finansowy specjalizujący się w branży Horeca i efektywnością finansową inwestycji, przedsiębiorca.

Polityka jest jej pasją od najmłodszych lat. Aktywnie działa przy Platformie Obywatelskiej od 18 roku życia, od 3 lat jest przewodniczącą PO w powiecie Nowotarskim a od 2 lat V-ce przewodniczącą PO w Małopolsce. W tym czasie odbudowała struktury i potencjał PO na Podhalu.

Jej priorytetami w działalności publicznej są:

– włączanie młodych ludzi w życie społeczne, samorządowe i polityczne (jest prezesem stowarzyszenia „Zróbmy to Razem”, którego jest to główny cel działalności)

– zrównoważony rozwój turystyki na Podhalu, Spiszu i Orawie, w tym walka z efektami pandemi Covid-19 wśród przedsiębiorców i kryzysu w branży gastronomicznej.

– efektywna walka ze smogiem w miejscowościach turystycznych i uzdrowiskowych na terenie południowej Małopolski.

Ciekawostki: Ma 5 rodzeństwa, w tym 4 siostry, mieszka w Łopusznej rodzinnej miejscowości Księdza Profesora Józefa Tischnera. Tischner był szkolnym kolegą jej dziadka. Jej ojciec jest wójtem gminy Nowy Targ od 1990r.

Najważniejsze projekty:

  1. Współorganizacja konferencji „Myślenie według Tischnera” w Łopusznej
  2. Walka wraz z mieszkańcami przeciw budowie biogazowani w Rabie Wyżnej
  3. Reaktywacja Młodzieżowej Rady Miasta w Nowym Targu
  4. Akcja profrekwecyjna zorganizowana przez stowarzyszenie „Zróbmy to Razem”

Program oraz więcej informacji można znaleźć na stronie:

https://www.weronika-smarduch.pl/

Beata Molik

Nauczycielka, pracuje z młodzieżą od 2003 roku.
Kandyduje z 2. miejsca listy Lewicy w 10 okręgu dla Piotrkowa Trybunalskiego. Deklaruje, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Czytaj więcej »
Czytaj

Cezary Paweł Kasprzak

Związany z ruchem Obywateli RP. Kandyduje z 10. miejsca listy Lewicy w 19. okręgu dla Warszawy i zagranicy. Zapowiada, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Czytaj więcej »

Jolanta Urbańska

Nauczycielka akademicka, dr nauk humanistycznych, radna, wiceprzewodnicząca RM Częstochowy. Do Sejmu kandyduje z listy Lewicy z nr 11 w okręgu 23. w Częstochowie.

Czytaj więcej »

Katarzyna Lubiniecka-Różyło

Dziennikarka, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Wrocławia i Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, członkini Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, aktywistka Strajku Kobiet we Wrocławiu.
Ostatnia (nr28) na liście Lewicy w okręgu wrocławskim

Czytaj więcej »

Małgorzata Musiałek

Poetka, aktywistka i działaczka społeczna zaangażowana w idee walki o prawa kobiet, mniejszości i wykluczonych. Kandyduje z 11. miejsca listy Nowej Lewicy w okręgu nr 2 dla Wałbrzycha.

Czytaj więcej »

Roman Mańka

Wykładowca akademicki, socjolog, filozof, dziennikarz, autor sześciu książek. Kandyduje z okręgu 37 z listy Nowej Lewicy, z miejsca #17.

Czytaj więcej »

Tadeusz Gadacz

Prof. Tadeusz Gadacz, wykładowca AGH i Collegium Civitas, filozof, socjolog, etyk. Kandyduje z 10. miejsca listy KO w okręgu 13. w Krakowie.

Czytaj więcej »