Beata Molik

Nauczycielka, pracuje z młodzieżą od 2003 roku. Kandyduje z 2. miejsca listy Lewicy w 10 okręgu dla Piotrkowa Trybunalskiego. Deklaruje, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Zawsze blisko uczniów   i ich spraw.

Kandyduje z 2. miejsca listy Lewicy w 10 okręgu dla Piotrkowa Trybunalskiego. Deklaruje, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Znana z mocnych  i merytorycznych listów do ministra edukacji oraz protestów ulicznych w obronie edukacji.

Aktywistka i założycielka Stowarzyszenia ,,Prawem w Bezprawie”. Bardzo zaangażowana w obronę i umacnianie praw uczniów, jak również  człowieka i obywatela. 

Z ramienia Stowarzyszenia ,,Prawem w Bezprawie” działa na rzecz respektowania Konstytucji oraz ustawy o systemie oświaty. Podejmuje interwencje w sprawach łamania prawa w szkołach. Walczy o godność zawodu nauczyciela i równego traktowania uczniów. Jako mediatorka czynnie uczestniczy w rozwiązywaniu konfliktów jakie mają miejsce w społeczności szkolnej.

Uważa, że szkoła to miejsce, gdzie każdy jest akceptowany i rozumiany. To miejsce wolne od politycznych wpływów  i nacisków. Priorytetem jest bezpieczeństwo ucznia  w szkole. Współczesna szkoła to  nauczanie rzeczy takich jak: kreatywność, świadomość kulturowej przynależności, rozwiązywanie problemów, innowacyjność, obywatelskie zaangażowanie w swojej społeczności, komunikacja, produktywność, współpraca, odpowiedzialność, badanie     i odkrywanie, inicjatywa i przywództwo.

Była wielokrotnie szykanowana na ulicach, gdy stała w obronie praw kobiet.  Bita i poniżana przez służby mundurowe. Stawała w obronie niezależnych sądów. Organizatorka protestów przeciwko bezprawiu panującemu w Policji.

Jest matką piętnastoletniego syna. Pracowała przez 20 lat jako dyrektorka szkoły. Obecnie pracuje w liceum jako nauczycielka języka polskiego. 

Studiowała filologię polską na Akademii Świetokrzyskiej. Ma wykształcenie wyższe magisterskie ze specjalnością nauczycielską. Ukończyła również studia podyplomowe z logopedii i pedagogiki specjalnej, by móc realnie pomagać swoim uczniom  z dysfunkcjami. Cieszy się ogromną sympatią wśród uczniów jak i rodziców.

https://radomszczanska.pl/artykul/beata-molik-pochodzaca/902653.amp

https://www.facebook.com/beata.molik.52

Czytaj

Cezary Paweł Kasprzak

Związany z ruchem Obywateli RP. Kandyduje z 10. miejsca listy Lewicy w 19. okręgu dla Warszawy i zagranicy. Zapowiada, że nie wstąpi do żadnego partyjnego klubu parlamentarnego.

Czytaj więcej »

Jolanta Urbańska

Nauczycielka akademicka, dr nauk humanistycznych, radna, wiceprzewodnicząca RM Częstochowy. Do Sejmu kandyduje z listy Lewicy z nr 11 w okręgu 23. w Częstochowie.

Czytaj więcej »

Katarzyna Lubiniecka-Różyło

Dziennikarka, członkini Wrocławskiej Rady Kobiet przy Prezydencie Wrocławia i Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, członkini Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet, aktywistka Strajku Kobiet we Wrocławiu.
Ostatnia (nr28) na liście Lewicy w okręgu wrocławskim

Czytaj więcej »

Małgorzata Musiałek

Poetka, aktywistka i działaczka społeczna zaangażowana w idee walki o prawa kobiet, mniejszości i wykluczonych. Kandyduje z 11. miejsca listy Nowej Lewicy w okręgu nr 2 dla Wałbrzycha.

Czytaj więcej »

Roman Mańka

Wykładowca akademicki, socjolog, filozof, dziennikarz, autor sześciu książek. Kandyduje z okręgu 37 z listy Nowej Lewicy, z miejsca #17.

Czytaj więcej »

Tadeusz Gadacz

Prof. Tadeusz Gadacz, wykładowca AGH i Collegium Civitas, filozof, socjolog, etyk. Kandyduje z 10. miejsca listy KO w okręgu 13. w Krakowie.

Czytaj więcej »